Ana Sayfa
Fakülte
Dekan Mesajı

Dekan Mesajı

Fakültemiz, Milli değerlere sahip, evrensel bilime ve gelişmeye açık, eğitim öğretimde kalite yolculuğu yapmaya istekli, geçmişi köklü, geleceğe dair vizyonu olan, bilimsel araştırmaya önem veren, iline-bölgesine-ülkesine-dünyaya daha fazla nasıl katkı sağlayacağını tasarlayan, öğrenci odaklı, sanayinin ihtiyaçlarına cevap verebilen ve aranan mühendislerin yetiştirilmesini sağlayan bir YUVAdır.

Sürekli gelişmeyi, ilgili literatüre akademik ve bilimsel katkı yapmayı ilke edinen akademisyenlerimiz, öğrencilerimizi emanet olarak görmenin yanında, en donanımlı bireyler olarak kamu ve özel sektörde özgüvenle çalışabilecek nitelikte mezun olmaları için, uluslararası standartlarda bir eğitim vermektedir. İdari personelimiz de onları yalnız hissettirmeyecek ilgiyi her daim vermenin gayretindedir.

Fakültemiz bölümleri MÜDEK akreditasyonu almış, mükemmellik yolcuğunda her daim ilerleyerek sadece teorik değil deneysel öğrenimi de, Uygulamalı Mühendislik Deneyimi Eğitimini (UMDE) de uygulamaktadır.

Eğitim programımız, Avrupa Kredi Transfer Sistemiyle uyumlu, Uluslararası Öğrenci Değişim programlarının da içinde yer almaktadır. Öğrencilerimiz disiplinlerarası çalışmalar yapabilmekte, çift anadal vb olanaklardan yararlanabilmekte, ulusal ve uluslararası teknik, sosyal pekçok projede, çok çeşitli öğrenci toplulukları ve spor takımlarında da yer alabilmektedirler.

Çok nadir üniversitelerin sahip olduğu harika kampüsümüz, sahip olduğu çarşısı, gezinti-spor alanları,  camisi, 7 gün 24 saat açık kütüphanesi, sayısız etkinliklerle öğrencilerimiz için bir yaşam alanı sunmaktadır.

Bir marka haline gelmiş olan Sakarya üniversitemizin en köklü, deneyimli Fakültesi olarak, yolu kampüsümüze düşen öğrenci, sanayici, ziyaretçi, misafir herkese her daim Kapımız açık olacaktır.

Muhabbetle.

 

Prof.Dr. Ahmet ALP

Dekan